top of page

JAK POWSTAŁ ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Zaktualizowano: 6 sty

Tabliczka mnożenia wielu uczniom i rodzicom wydaje się koszmarnie nudna. W szkole trzeba ją po prostu zakuć, zdać, zapamiętać i to na całe życie! Tyle teoria, ale w praktyce ostatni etap bardzo często oznacza: zapomnieć. Nie jest to szczególnie skuteczna i atrakcyjna metoda nauki.

Zauważył to On - Andrzej Grabowski - nauczyciel matematyki, trener lekkiej atletyki i twórca Kart Grabowskiego. Pokazał, że nauka może wyglądać inaczej. Jak?


Tabliczka mnożenia jeszcze nigdy nie była tak atrakcyjna!


Na lekcjach wprowadzał elementy nauki przez zabawę, łączył matematykę ze sportem. Dobrze wiedział, co robi. Był trenerem lekkiej atletyki i potrafił motywować. W 1996 roku stworzył Karty Grabowskiego Tabliczka Mnożenia, które zrewolucjonizowały podejście do nauki tabliczki, jednak jemu wciąż było mało…

Kartkując daty w kalendarzu szkolnym, wpadł nagle na pomysł. EUREKA! Jest przecież Dzień Pizzy, dlaczego więc nie zrobić Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia? I tak oto nauczyciel matematyki ze Szczecinka stworzył:

  • 🌎 OGÓLNOŚWIATOWĄ,

  • 💸 BEZPŁATNĄ AKCJĘ EDUKACYJNĄ,

  • 🏫 DLA SZKÓŁ NA CAŁYM ŚWIECIE!


Gdyby mógł, zrobiłby to i w kosmosie!


Nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Taki był nasz Tata, dlatego z pasją kontynuujemy jego dzieło i od 2011 roku nieprzerwanie organizujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia dla szkół na całym świecie. Motto naszej akcji to:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

Akcja cieszy się ogromną popularnością! Zgłaszają się do nas szkoły z całego świata!

Z Kataru, Chorwacji, Nigerii, Zambii, Urugwaju, Tanzanii, Turcji, Sierra Leone, Arabii Saudyjskiej, Rwandy, Serbii, Mozambiku, Kenii, Bangladeszu, RPA, Ghany, Ukrainy, Pakistanu, Wielkiej Brytanii, Czech, Mołdawii, Włoch, Szwajcarii, Indii, Bośni i Hercegowiny, Egiptu, Rumunii, Litwy, Łotwy, Meksyku, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Irlandii i oczywiście Polski!Wszystkim uczestnikom życzymy matematycznej zabawy na 51x2!
20 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page