top of page

PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA, CZYLI CO ROBIMY PODCZAS LEKCJI

Zaktualizowano: 17 mar

Wychodzimy z ławek i poznajemy mapę świata.

 


Mamy swoje sposoby na zrozumienie i polubienie matematyki. Gra KABOOM, szachy i plansze zdają egzamin.W ramach osiemnastkowych metamorfoz proponujemy Wam kącik urodzinowy. Tworzymy specjalną ściankę dla solenizantów i zapewniamy królewski tron. Każdy uczeń naszej szkoły jest wyjątkowy. Każdy zasługuje na to, co najlepsze.Utrwalamy zaznaczanie i odczytywanie temperatury na termometrze: w grupach, parach i indywidualnie, czyli tak, jak lubimy najbardziej.Poznajemy postać sławnego pisarza Hansa Christiana Andersena i jego baśnie. Dowiadujemy się, że Andersen, zanim zaczął pisać baśnie, chciał zostać aktorem, piosenkarzem, a nawet próbował swoich sił w szkole baletowej. W swoim życiu napisał 160 baśni, które przetłumaczono na około 100 języków. Były to m.in. "Calineczka ", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Kopciuszek", "Królowa Śniegu" oraz "Brzydkie kaczątko".

 


W ramach omawiania lektury "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" pracujemy w grupach, tworzymy niesamowite historie skarpetek, a potem prezentujemy je w teatrzyku kamishibai. Gramy też w interaktywną grę - wyścig skarpetek.Tworzymy grafikę. Wydrapujemy wzór na tacce styropianowej, malujemy farbami, a następnie robimy odbitki.

 


Bawimy się z dźwiękiem wydawanym przez człowieka, przedmioty, instrumenty.

 


Wcielamy w życie Słowa Roberta Baden-Powella o staraniach pozostawienia świata trochę lepszym niż go zastajemy. Niektórzy z nas zostają zuchami.Wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium przyszłości, pieczemy tosty i je sprzedajemy. Uzyskane w ten sposób fundusze, które przeznaczamy na utrzymanie naszego pieska-Kit Kata. Jesteśmy jego wirtualnym opiekunem.

Organizujemy też świetlicowe kino.  Przynosimy z domu poduszki i koce, rozsiadamy się na nich wygodnie, zajadamy cieplutki popcorn i oglądamy bajkę pt. ,,Koralina".Klasa 8 aktywnie angażuje się w realizację projektu o " TOW Gryf Pomorski".W pierwszej klasie poznajemy miejsce literek na klawiaturze. Uczymy się pisać polskie znaki z altem.

Na zajęciach robotyki programujemy robota - bramkarza. Kodujemy też zaczarowaną zagrodę pingwinów.Wiemy kim był Mikołaj Kopernik i gdzie mieszkał. Kosmici zabierają nas przez magiczny portal na lekcje tworzenia gwiazd i planet. Uczestniczymy też w kosmicznej gimnastyce.

 


Bierzemy udział w warsztatach MAJSTERKOWO w Castoramie. Sadzimy kwiatki, odwiedzamy tajemnicze pomieszczenia, poznajemy wiele ciekawych zawodów i za pomocą zmysłu dotyku odgadujemy jakie przedmioty zostały ukryte w pudełku.Starszaki tworzą lapbooki w języku angielskim na dowolny temat, zgodny z ich pasjami i zainteresowaniami. Rozpiętość tematyczna prac jest ogromna. To, co łączy je wszystkie to ciekawa oprawa graficzna i bogate słownictwo. Nasi uczniowie są kreatywni, potrafią szukać informacji, przetwarzać je i umiejętnie wykorzystać w jęz. obcym.8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page