top of page
Z ŻYCIA SZKOŁY


8 MIEJSCE!
Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, podczas uroczystej Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych, odebraliśmy z rąk Wicekuratora Oświaty wyjątkowe wyróżnienie. To dla nas ogromny zaszczyt i powód do dumy. Nasza szkoła znalazła się w gronie 15 najlepszych szkół województwa warmińsko-mazurskiego, zajmując znakomite 8. miejsce! Ten sukces jest efektem ciężkiej pracy, talentu i determinacji naszych uczniów oraz zaangażowania nauczycieli, którzy wspierali ich w przygotowaniach
SP18 Elbląg
5 dni temu1 minut(y) czytania


MŁODZIEŻ GOTOWA DO...
...działania! Dziś, 11.06.1966, Roman Virich z Elbląga otrzymał z rąk Marcina Kuchcińskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, oraz Bogdana Bartnickiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, akt nominacji do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego III kadencji. To ważne wyróżnienie i jednocześnie dowód na to, że młodzi ludzie z naszego regionu chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i publicznym. Cieszy nas, że wśród prz
SP18 Elbląg
5 dni temu1 minut(y) czytania


FESTYN RODZINNY
Dnia 30 maja 2026 roku w godzinach 10.00–13.00 na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny „Family Royal Fest”. Wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o integracji społeczności szkolnej, wspólnym spędzeniu czasu przez uczniów i ich rodziny oraz promocji aktywnego i zdrowego stylu życia. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem uczestników oraz przedstawieniem programu imprezy. Przez cały czas trwania festynu na uczestników czekało wiele atrakcji sportowych, a
SP18 Elbląg
1 cze2 minut(y) czytania


KARTA ROWEROWA ZDOBYTA
Uczniowie klas czwartych pomyślnie zdali egzamin na kartę rowerową i oficjalnie dołączyli do grona świadomych uczestników ruchu drogowego. Zdobycie karty rowerowej to ważny krok w kierunku samodzielności, ale także ogromna odpowiedzialność. Podczas przygotowań uczniowie poznawali przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz uczyli się właściwego zachowania w różnych sytuacjach na jezdni i ścieżkach rowerowych. Gratulujemy wszystkim uczniom, któ
SP18 Elbląg
26 maj1 minut(y) czytania


SPOTKANIE
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 27 maja 2026 r. o godz. 17.00 w naszej szkole. Podczas spotkania przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego, funkcjonowania szkoły, wyprawki ucznia oraz odpowiemy na Państwa pytania. Będzie to również okazja do poznania wychowawców i dyrekcji szkoły. Cieszymy się, że już wkrótce Państwa dzieci dołączą do nasze
SP18 Elbląg
21 maj1 minut(y) czytania


U PREZYDENTA
Uczniowie klas I B i II A odwiedzili Urząd Miejski w Elblągu, gdzie spotkali się z Panem Michałem Missanem – Prezydentem Elbląga. Podczas wizyty dzieci poznały pracę samorządu, zwiedziły urząd, zobaczyły salę sesyjną oraz miejsca, w których odbywają się ważne spotkania dotyczące naszego miasta. Uczniowie mieli także okazję zadać Panu Prezydentowi pytania i przez chwilę poczuć się wyjątkowo, siadając w prezydenckim fotelu. Spotkanie odbyło się w szczególnym czasie – z okazji 7
SP18 Elbląg
8 maj1 minut(y) czytania


ZA NAMI PIĘKNA UROCZYSTOŚĆ
24.04.206 w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji 65-lecia istnienia szkoły. Był to dzień szczególny dla całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców oraz zaproszonych gości. Obchody jubileuszu stały się okazją do wspomnień i refleksji nad bogatą historią placówki, której początki sięgają września 1960 roku. Wówczas pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę, a pierwszym kierownikiem szkoły był pan Zbigniew Grabowski. Przez 65 lat szkoła
SP18 Elbląg
26 kwi1 minut(y) czytania


ZAPROSZENIE
Prezydent Elbląga Michał Missan zaprasza uczniów klas ósmych wraz z rodzicami na Festiwal Edukacyjny EduElbląg, który odbędzie się 22 kwietnia 2026 r. w w Hali Sportowo- Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej 135 w godz. 10.00- 16.00. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną elbląskich szkół ponadpodstawowych, porozmawiać bezpośrednio z dyrektorami, nauczycielami oraz uczniami na temat rekrutacji i proponowanych kierunków kształcenia.
SP18 Elbląg
15 kwi1 minut(y) czytania


Ogromny sukces naszych uczniów!
Z dumą informujemy o wspaniałych osiągnięciach naszych uczniów w konkursach wojewódzkich organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie! Laureaci: 📚 Język polski Anna Mazurek ➗ Matematyka Julian Słodownik, Marta Kotlik, Maciej Lachowski, Maja Piwowarska 🧬 Biologia Hanna Ankudowicz, Lena Ptasznik 📜 Historia Franciszek Karolewicz, Ignacy Kutnik Finaliści: 📚 Język angielski Maja Piwowarska ➗ Matematyka Zuzanna Ekes Wasza praca, determinacja i pasja przyniosły wspaniałe
SP18 Elbląg
9 kwi1 minut(y) czytania


WOLONTARIUSZE W AKCJI
Z całego serca dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za zaangażowanie i udział w akcji ONKOZAJĄCZEK oraz Wielkanocnej Zbiórce Żywności PCK. Dzięki Państwa otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy możliwe było wsparcie tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Jesteśmy dumni, że nasza społeczność szkolna tak licznie włączyła się w te piękne inicjatywy. Razem możemy więcej! Dziękujemy za każdy gest! /
SP18 Elbląg
27 mar1 minut(y) czytania


Konkurs matematyczno-informatycznym
Uczniowie naszej szkoły ( Wojciech Pepłowski, Maciej Lachowski, Illia Lesenchuk) wzięli udział w konkursie matematyczno-informatycznym „1 z 10”, który sprawdzał ich wiedzę oraz umiejętności logicznego myślenia. Uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami z zakresu matematyki i informatyki, wykazując się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania pasji oraz zdobywania nowych doświadczeń.
SP18 Elbląg
27 mar1 minut(y) czytania


KIERMASZ WIELKANOCNY
Serdecznie DZIĘKUJEMY za udział w czterodniowym kiermaszu. Było smacznie, kolorowo i świątecznie.
SP18 Elbląg
27 mar1 minut(y) czytania


WIOSNA W OGRODZIE
Dzisiejsze zajęcia przyrodnicze odbyły się w naszym szkolnym ogrodzie. Wykorzystując piękną, wiosenną pogodę, wyruszyliśmy w teren, aby rozpoznawać pierwsze wiosenne kwiaty. Uczniowie mieli okazję zobaczyć je z bliska, dotknąć i nauczyć się ich nazw w naturalnym środowisku. Bo przecież przyrodę najlepiej poznaje się bezpośrednio – obserwując, doświadczając i odkrywając ją wszystkimi zmysłami. 🌿 Wiosna to wyjątkowy czas, dlatego często wychodzimy do szkolnego ogrodu, by uczyć
SP18 Elbląg
27 mar1 minut(y) czytania


SPOTKANIE W RATUSZU
Dziś 10.03.2026 w Urzędzie Miejskim w Elbląg odbyło się wyjątkowe spotkanie drużyny szkolnej, która zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu Robot na 6+. Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Prezydentem Miasta Piotrem Kowalem i opowiedzieć o swoim projekcie. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6c: Julia Legan, Milena Nowak i Nataniel Zgliński, wraz z opiekunką drużyny – panią Dorotą Życzkowską. Podczas spotkania uczniowie opowiedzieli o swoim s
SP18 Elbląg
10 mar1 minut(y) czytania


NOWE TECHNOLOGIE
W ramach programu „Nowe komputery przenośne oraz tablety do dyspozycji uczniów” , finansowanego przez Unię Europejską z Krajowego Planu Odbudowy, nasza szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt IT: laptopy, tablety oraz laptopy przeglądarkowe. Pozyskane urządzenia będą wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych do rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów, realizacji projektów edukacyjnych oraz wspierania nowoczesnych metod nauczania.
SP18 Elbląg
19 lut1 minut(y) czytania


FUNDACJA ŚW. MIKOŁAJA
Drodzy rodzice, opiekunowie, uczniowie serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego piątkowego kiermaszu, z którego dochód zostanie przeznaczony na stypendia Fundacji Świętego Mikołaja dla uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za przekazane gadżety, słodkości i ogromne zaangażowanie❤️ Wszystko to robimy dla naszych uczniów, aby w nowym roku szkolnym móc przyznać jeszcze więcej stypendiów. Dzięki wsparciu Fundacji Świętego Mikołaja od września 2022 roku przyznaliśmy już 15 stypendiów
SP18 Elbląg
14 lut1 minut(y) czytania


SŁODKI LUTY
W Tłusty Czwartek obchodziliśmy święto pączkożerców. Wielu z nas udało się pobić zeszłoroczny rekord w ilości zjedzonych faworków, oponek i pączków. Nie martwimy się jednak o swoje zdrowie i kondycję bo nadprogramowe kalorie spaliliśmy na zajęciach wych. fizycznego :) W piątek, z kolei, obchodziliśmy Walentynki. Serduszkowa poczta, tematyczne lekcje, konkurs piosenek o miłości oraz sesja foto umiliły nam ten wyjątkowy czas.
SP18 Elbląg
13 lut1 minut(y) czytania


ENGLISH SPELLING CHALLENGE
Z radością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu English Spelling Challenge! MIEJSCE 1 – Rufaka Afroz (6a) MIEJSCE 2 – Nikodem Makowski (6a) MIEJSCE 3 – Szymon Szymuś-Kruszewski (6c) Wyróżnienia : Dominik Frączak (5c) Miłosz Bergius (6c) Julia Kołodziejska (5b) Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni z Waszej wiedzy, zaangażowania i językowych umiejętności! Brawo!
SP18 Elbląg
11 lut1 minut(y) czytania


KARNAWAŁOWY ZAWRÓT GŁOWY
Zabawa karnawałowa w naszej szkole to wyjątkowe i długo wyczekiwane wydarzenie. Jak co roku połączyły nas muzyka, śpiew i dobra energia. Już od pierwszych chwil na parkiecie uwagę przyciągały kolorowe, pomysłowe stroje – od bajkowych bohaterów po zabawne i bardzo kreatywne przebrania. W programie znalazło się wiele atrakcji, które dostarczyły uczestnikom sporo radości. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, przy którym można było na chwilę odpocząć i spokojnie porozmawiać.
SP18 Elbląg
10 lut1 minut(y) czytania


CISI BOHATEROWIE SP 18
Serdeczne podziękowania przekazujemy FUNDACJI EMPATI.KA pod kierownictwem Pani Karoliny Ogórek i Pani Kamili Kamińskiej . Fundacja, tak po prostu, od serca, przekazała nam na początku grudnia pięknie zapakowane paczki dla naszych RODZIN ze Szlachetnej Paczki. Zaznaczymy, że Pani Karolina jest naszą nauczycielką i mamą naszych uczniów. Dziękujemy za DAR SERCA! Jesteście CUDOWNI!!! Wolontariusze z Osiemnastki
SP18 Elbląg
10 lut1 minut(y) czytania
bottom of page
.png)